Przejdź do głównej zawartości strony

Podcast na scenie. Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka

Podcast na scenie. Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka
Ewa Winnicka i Magdalena Grzebałkowska

Zaprasza­my na wyjątkowe wydarze­nie — pod­cast na sce­nie, czyli pod­cast „Jak się starzeć bez god­noś­ci” Mag­dale­ny Grze­bałkowskiej i Ewy Win­nick­iej z udzi­ałem pub­licznoś­ci. Pokaz odbędzie się 3 grud­nia o godz. 14:00 w naszej nowej przestrzeni artysty­cznej — na Małej Sce­nie Teatru Kome­dia.

"Co robić, gdy nie jesteś już młody, a do emerytury daleko? Jak się starzeć i jak żyć? Biegać czy oszczędzać stawy? Czy podciągać to co zwisa? Po czym poznać, że to już? Same byśmy chciały wiedzieć.Co robić, gdy nie jesteś już młody, a do emerytury daleko? Jak się starzeć i jak żyć? Biegać czy oszczędzać stawy? Czy podciągać to co zwisa? Po czym poznać, że to już? Same byśmy chciały wiedzieć. Żyłyśmy przez tyle lat spokojnie, popijałyśmy wino, machałyśmy nóżką, pisałyśmy książki i nagle, bez ostrzeżenia, stanęłyśmy u progu starości. A przecież wciąż byłyśmy w trybie młodość, halo! Najgorzej, że zostałyśmy z tym same. Radzimy nas nie lekceważyć – kilku milionów Polaków pochodzących z lat 70 XX wieku. Bo to całkiem duża grupa wkurzonych osób. Ostrzegamy: Magda Grzebałkowska i Ewa Winnicka"

- piszą o swoim podcaście Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka.

Tym razem „Jak się starzeć bez god­noś­ci” będziecie mogli zobaczyć, a nie tylko usłyszeć. I to z udzi­ałem pub­licznoś­ci. Pokaz odbędzie się już w grud­niu w naszej nowej przestrzeni artysty­cznej — na Małej Sce­nie Teatru Kome­dia.
W spotka­niu wezmą udzi­ał twór­cy scenicznego anty­po­rad­ni­ka „Jak się starzeć bez god­noś­ci” pow­stałego na kan­wie opowieś­ci Grze­bałkowskiej i Win­nick­iej — reżyser Maciej Pod­stawny, twór­ca adap­tacji Maciej Łubieńs­ki i aktor Tomasz Dedek.

Magdalena Grzebałkowska - wielokrotnie nagradzana reporterka, autorka bestsellerowych książek: Ksiądz Paradoks. Biografia Jana TwardowskiegoBeksińscy. Portret podwójny1945. Wojna i pokójKomeda. Osobiste życie jazzu oraz Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia.

Ewa Winnicka - reporterka. Studiowała dziennikarstwo i amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Związana z „Polityką” i „Dużym Formatem”, publikowała także w „Tygodniku Powszechnym” i włoskim „Internazionale”. Dwukrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press za teksty o tematyce społecznej. Autorka książek: „Londyńczycy” (2012), nominowanej do nagrody Gryfia, „Angole” (2014), za którą otrzymała nagrodę Gryfia, a także nominacje do nagrody Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za „Nowy Jork zbuntowany” (2013) oraz „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson” (2017), „Był sobie chłopczyk” (2017).

  • Posłuchaj podcastu "Jak się starzeć bez godności" TUTAJ
  • Przeczytaj o spektaklu "Jak się starzeć bez godności" TUTAJ

Na wydarze­nie obow­iązu­je wstęp wol­ny!

Powiązane