Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie — podcast na scenie, czyli podcast „Jak się starzeć bez godności” Magdaleny Grzebałkowskiej i Ewy Winnickiej z udziałem publiczności. Pokaz odbędzie się 3 grudnia o godz. 14:00 w naszej nowej przestrzeni artystycznej — na Małej Scenie Teatru Komedia.
"Co robić, gdy nie jesteś już młody, a do emerytury daleko? Jak się starzeć i jak żyć? Biegać czy oszczędzać stawy? Czy podciągać to co zwisa? Po czym poznać, że to już? Same byśmy chciały wiedzieć.Co robić, gdy nie jesteś już młody, a do emerytury daleko? Jak się starzeć i jak żyć? Biegać czy oszczędzać stawy? Czy podciągać to co zwisa? Po czym poznać, że to już? Same byśmy chciały wiedzieć. Żyłyśmy przez tyle lat spokojnie, popijałyśmy wino, machałyśmy nóżką, pisałyśmy książki i nagle, bez ostrzeżenia, stanęłyśmy u progu starości. A przecież wciąż byłyśmy w trybie młodość, halo! Najgorzej, że zostałyśmy z tym same. Radzimy nas nie lekceważyć – kilku milionów Polaków pochodzących z lat 70 XX wieku. Bo to całkiem duża grupa wkurzonych osób. Ostrzegamy: Magda Grzebałkowska i Ewa Winnicka"
- piszą o swoim podcaście Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka.
Tym razem „Jak się starzeć bez godności” będziecie mogli zobaczyć, a nie tylko usłyszeć. I to z udziałem publiczności. Pokaz odbędzie się już w grudniu w naszej nowej przestrzeni artystycznej — na Małej Scenie Teatru Komedia.
W spotkaniu wezmą udział twórcy scenicznego antyporadnika „Jak się starzeć bez godności” powstałego na kanwie opowieści Grzebałkowskiej i Winnickiej — reżyser Maciej Podstawny, twórca adaptacji Maciej Łubieński i aktor Tomasz Dedek.
Magdalena Grzebałkowska - wielokrotnie nagradzana reporterka, autorka bestsellerowych książek: Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego, Beksińscy. Portret podwójny, 1945. Wojna i pokój, Komeda. Osobiste życie jazzu oraz Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia.
Ewa Winnicka - reporterka. Studiowała dziennikarstwo i amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Związana z „Polityką” i „Dużym Formatem”, publikowała także w „Tygodniku Powszechnym” i włoskim „Internazionale”. Dwukrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press za teksty o tematyce społecznej. Autorka książek: „Londyńczycy” (2012), nominowanej do nagrody Gryfia, „Angole” (2014), za którą otrzymała nagrodę Gryfia, a także nominacje do nagrody Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za „Nowy Jork zbuntowany” (2013) oraz „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson” (2017), „Był sobie chłopczyk” (2017).
Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny!