Przejdź do głównej zawartości strony

Poznajmy się

poznajmy się budynek teatru komedia niebieskie niebo budowla kwiaty bez zielone liście
Teatr Komedia | Fot. Marta Ankiersztejn

Blisko ser­ca warsza­wskiego zielonego Żoli­borza jest przepona śmiechu: Teatr Kome­dia — architek­ton­iczny żart w sty­lu soc rokoko. Poz­na­jmy się!

Serce Żoliborza i przepona śmiechu

Jesteśmy teatrem komediowym, który buduje dystans wobec rzeczywistości oraz tworzy wspólnotę przeżyć opartą na śmiechu.

Od początku Komedia grała repertuar wierny nazwie. Na scenie występowali między innymi Barbara Krafftówna, Wiesław Michnikowski, Irena Kwiatkowska, Jarema Stępowski, Alina Janowska, Bohdan Łazuka czy Marian Opania.

W ostatnich latach teatr kojarzono z repertuarem farsowym. Obecny program budowany jest na połączonych ideach dystansu, humoru i inteligentnej rozrywki, co wyraża się w haśle „niepoważni na serio” towarzyszącym działaniom zaplanowanym na lata 2022-2027. Nadal gramy przede wszystkim sceniczne komedie, ale nasz repertuar to także nowe, nieoczywiste formy - takie jak programy komediowe, spektakle improwizowane (np. z udziałem uznanych pisarzy i pisarek) czy stand-upy najpopularniejszych polskich komików.

W tym roku zainicjowaliśmy tworzenie oferty sąsiedzkiej i familijnej oraz realizujemy spektakle adresowane do młodej publiczności, pedagożek i pedagogów, nauczycielek i nauczycieli.

 

Śmiech na sali - uśmiechnięta publiczność

Na naszej widowni niemal codziennie zasiada kilkaset osób. To nie tylko mieszkańcy Warszawy i województwa mazowieckiego. Dzięki nawiązywanym od wielu lat relacjom i sieciom współprac do Komedii przyjeżdżają widzowie z całej Polski. W ramach działań impresaryjnych my również “dajemy się zapraszać” i podróżujemy ze spektaklami.

Różnorod­ność kome­diowych form, wspól­no­ta przeżyć opar­ta na zabaw­ie, rozład­owywanie napięć i kon­flik­tów kry­ty­cznym spo­jrze­niem na rzeczy­wis­tość. To nasze DNA. Kome­dia zaprasza do siebie wszys­t­kich, którzy wiedzą, że dusza potrze­bu­je śmiechu jak serce tlenu.

Sprawdź nasz repertuar!

Teatr Komedia jest instytucją kultury miasta stołecznego Warszawy.


Komedia w liczbach - tyle, tylko, aż!

483 miejsca i 17 uśmiechniętych rzędów liczy nasza widownia

75 tys. widzów gościliśmy na spektaklach i wydarzeniach w Komedii w 2022 roku

38 tys. osób obserwuje nas na Facebooku

7 tys. followersów obserwuje nas na Instagramie

25 tys. subskrybentów odbiera nasz teatralny newsletter

4 minuty pieszo dzielą nas od stacji metra „Plac Wilsona”

1 spektakularna kopuła gmachu Komedii od lat zachwyca widzów

0 - masz tyle powodów, aby nie lubić szczerego śmiechu