Przejdź do głównej zawartości strony

Poznajmy się

poznajmy się budynek teatru komedia niebieskie niebo budowla kwiaty bez zielone liście
Teatr Komedia | Fot. Marta Ankiersztejn

Blisko ser­ca warsza­wskiego zielonego Żoli­borza jest przepona śmiechu: Teatr Kome­dia — architek­ton­iczny żart w sty­lu soc rokoko. Poz­na­jmy się!

Serce Żoliborza i przepona śmiechu

Jesteśmy teatrem komediowym, który buduje dystans wobec rzeczywistości oraz tworzy wspólnotę przeżyć opartą na śmiechu.

Od początku Komedia grała repertuar wierny nazwie. Na scenie występowali między innymi Barbara Krafftówna, Wiesław Michnikowski, Irena Kwiatkowska, Jarema Stępowski, Alina Janowska, Bohdan Łazuka czy Marian Opania.

W ostatnich latach teatr kojarzono z repertuarem farsowym. Obecny program budowany jest na połączonych ideach dystansu, humoru i inteligentnej rozrywki, co wyraża się w haśle „niepoważni na serio” towarzyszącym działaniom zaplanowanym na lata 2022-2027. Nadal gramy przede wszystkim sceniczne komedie, ale nasz repertuar to także nowe, nieoczywiste formy - takie jak programy komediowe, spektakle improwizowane (np. z udziałem uznanych pisarzy i pisarek) czy stand-upy najpopularniejszych polskich komików.

W tym roku zainicjowaliśmy tworzenie oferty sąsiedzkiej i familijnej oraz realizujemy spektakle adresowane do młodej publiczności, pedagożek i pedagogów, nauczycielek i nauczycieli.

Śmiech na sali - uśmiechnięta publiczność

Na naszej widowni niemal codziennie zasiada kilkaset osób. To nie tylko mieszkańcy Warszawy i województwa mazowieckiego. Dzięki nawiązywanym od wielu lat relacjom i sieciom współprac do Komedii przyjeżdżają widzowie z całej Polski. W ramach działań impresaryjnych my również “dajemy się zapraszać” i podróżujemy ze spektaklami.

Nasza Duża Scena liczy 483 fotele, a w listopadzie 2023 roku otworzyliśmy również Małą Scenę. Ta nowa teatralna przestrzeń sceniczna funkcjonuje w kilku ustawieniach – typowo teatralnym (na prawie 200 miejsc), kawiarnianym - z klimatycznymi stolikami i barowymi lampkami, ale też niestandardowej aranżacji siedzisk na potrzeby spektakli dziecięcych.

W programie sceny kameralnej mamy między innymi improwizowane formy komediowe, stand-upy, koncerty, recitale, warsztaty, spotkania autorskie oraz rozmowy z twórcami i twórczyniami naszych spektakli.

Przeczytaj więcej o Małej Scenie

Różnorod­ność kome­diowych form, wspól­no­ta przeżyć opar­ta na zabaw­ie, rozład­owywanie napięć i kon­flik­tów kry­ty­cznym spo­jrze­niem na rzeczy­wis­tość. Oto DNA Teatru Kome­dia
Zaprasza­my do siebie wszys­t­kich, którzy wiedzą, że dusza potrze­bu­je śmiechu jak serce tlenu.

Sprawdź nasz repertuar!

Teatr Komedia jest instytucją kultury miasta stołecznego Warszawy.


Komedia w liczbach - tyle, tylko, aż!

483 miejsca i 17 uśmiechniętych rzędów liczy widownia naszej Dużej Sceny

60 kawiarnianych stolików, 120 miejsc na poduchach, 200 krzesełek - tak układamy się na Małej Scenie ; )

75 tys. widzów gościliśmy na spektaklach i wydarzeniach w Komedii w 2022 roku

39 tys. osób obserwuje nas na Facebooku

7,5 tys. followersów obserwuje nas na Instagramie

25 tys. subskrybentów odbiera nasz teatralny newsletter

4 minuty pieszo dzielą nas od stacji metra „Plac Wilsona”

2 sceny teatralne goszczą naszą publiczność

1 spektakularna kopuła gmachu Komedii od lat zachwyca widzów

0 - masz tyle powodów, aby nie lubić szczerego śmiechu