Przejdź do głównej zawartości strony

Duża radość – Mała Scena. Otwarcie!

Tu będzie coś śmiesznego

Wyjątkowy muzy­czny wieczór pt. „Kali­na nie chce spać” z Bar­barą Kur­dej-Szatan to nasza pier­wsza pre­miera na nowej Małej Sce­nie Komedii, którą otwier­amy już 24 listopa­da!

Teatr Komedia | Fot. Marta Ankiersztejn
Teatr Komedia | Fot. Marta Ankiersztejn

Dajemy Wam jeszcze więcej powodów do śmiechu, radości i wzruszeń – otwieramy Małą Scenę Teatru Komedia, poszerzając nasz repertuar o kolejne propozycje.
Nowa, kameralna przestrzeń sceniczna będzie funkcjonować w kilku ustawieniach – typowo teatralnym (na prawie 200 miejsc), z klimatycznymi stolikami i barowymi lampkami, ale też niestandardowej aranżacji siedzisk na potrzeby spektakli dziecięcych.

Inaugurację Małej Sceny zaplanowaliśmy 24 listopada, a naszą pierwszą propozycją będzie teatralno-muzyczny wieczór „Kalina nie chce spać” w reżyserii Agaty Puszcz z Barbarą Kurdej-Szatan w roli tytułowej.

Polecamy się, jeśli macie ochotę spędzić klimatyczny wieczór w kawiarnianej atmosferze, z muzyką na żywo i wyjątkowymi piosenkami z repertuaru Kaliny Jędrusik – wielkiej gwiazdy dawnej Komedii.

Od 6 grudnia na widownię Małej Sceny zapraszamy małą publiczność – jako mikołajowy prezent dla dzieci, rodziców i opiekunów przygotowujemy spektakl „Misja Sowy” wg książki Tomasza Stawiszyńskiego w reżyserii Anety Groszyńskiej i Michała Sufina.
Mamy nadzieję, że dzięki teatralnym przygodom Tosi i Franka, w Komedii jeszcze częściej gościć będą nasi żoliborscy sąsiedzi i sąsiadki – ci mniejsi, i ci więksi.

W kolejnych tygodniach i miesiącach w programie sceny kameralnej znajdziecie między innymi improwizowane (kryminalne i musicalowe) formy komediowe, stand-upy, koncerty, recitale, warsztaty, spotkania autorskie oraz rozmowy z twórcami i twórczyniami naszych spektakli.

Jeszcze w grudniu zapraszamy na realizację popularnego podcastu „Jak się starzeć bez godności” Magdaleny Grzebałkowskiej i Ewy Winnickiej z udziałem publiczności (wstęp wolny), co jest naturalnym nawiązaniem do naszego nowego spektaklu o tym samym tytule na Dużej Scenie.

Chcemy Was widzieć jeszcze częściej i jeszcze więcej, w różnych kontekstach i okolicznościach, zawsze pozytywnych! Zapraszamy!

Dodatkowa przestrzeń, którą odd­a­je­my pub­licznoś­ci, to efekt strate­gicznej współpra­cy z Warsza­wską Spółdziel­nią Mieszkan­iową – właś­ci­cielem budynku Komedii. Jej uru­chomie­nie poz­woli także na real­iza­cję przed­sięwz­ięć teatral­nych oraz inic­jatyw związanych z edukacją kul­tur­al­ną, Żoli­borzem, budowaniem sieci lokalnych współprac. Dołącz­cie po sąsiedzku do grona niepoważnych na serio.

Wejście na Małą Scenę Teatru Komedia znajduje się od strony Restauracji Antrakt. Chcesz wiedzieć więcej? Zaplanuj wizytę

Powiązane

Sezon 68., czyli wiele smaków komedii w Komedii

Klasy­ka komedii, współczesne tek­sty oraz kam­er­alne for­maty teatralne, satyryczne i muzy­czne. Wszys­tkie sma­ki komedii – oto nasze propozy­c­je na rozpoczy­na­ją­cy się sezon 2023/2024. Pre­mierowe dania dla widzów i widzek przy­go­tu­ją: Maciej Pod­stawny, Piotr Cieplak, Michał Zadara, Justy­na Sobczyk, Aga­ta Puszcz oraz Ane­ta Groszyńs­ka i Michał Sufin.