Przejdź do głównej zawartości strony

Anna Smołowik

Anna Smołowik | Fot. Honorata Karapuda
Anna Smołowik | Fot. Honorata Karapuda

Aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zadebiutowała rolą w spektaklu Kompleks Portnoya w Teatrze Konsekwentnym (2010), za którą została nagrodzona Feliksem Warszawskim. Na swoim koncie ma role między innymi w Teatrze Studio, Teatrze WARSawy, Teatrze Narodowym, Teatrze Dramatycznym, Teatrze Powszechnym, Teatrze Ateneum, Teatrze Soho, Teatrze Polonia, Och Teatrze. W 2013 roku otrzymała główną nagrodę aktorską na 53. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych za rolę Katarzyny Earnshaw w Wichrowych Wzgórzach w reż. Kuby Kowalskiego z Teatru Studio im. S. I. Witkiewicza w Warszawie. N

Nagrodzona przez Program 3 Polskiego Radia „Talentem Trójki” w kategorii „teatr” za „żywiołowość i dojrzałość; za grę i autentyczność; za umiejętność posługiwania się różnymi konwencjami scenicznymi i nawiązywania żywego kontaktu z publicznością”.

W filmie debiutowała rolą w Prostej historii o morderstwie w reż. Arkadiusza Jakubika (2016). Jest półfinalistką konkursu scenariuszowego New Voices Lab Festiwalu w Sundance. W 2018 za rolę w filmie Juliusz w reż. Aleksandra Pietrzaka otrzymała Young Talents Award  na Polish Film Festival w Los Angeles.

Obecnie gra

Karnawał warszawski

Karnawał warszawski

Zapraszamy Was do podróży w czasie po zapomnianym wodewilowym gatunku. Po Warszawie z początku XX wieku. Po najpopularniejszych balach karnawałowych wielkiego miasta, w którym trwa nieustanna społeczna maskarada, walka o marzenia i status. Uwikłani w karnawał, który nigdy się nie kończy, chcemy Wam powiedzieć: oddajcie się żywiołowi przebieranek, pożyjcie przez chwilę nieswoim życiem, wybierzcie sobie kogo dziś zagracie.

 

wtorek

 

wtorek

 

piątek

 

sobota

 

sobota

 

sobota

 

niedziela

 

piątek

 

piątek

 

sobota

 

sobota

 

niedziela

Czego nie widać

Czego nie widać

Pełna absurdalnego humoru królowa fars napisana przez jednego z ojców gatunku – Michaela Frayna. Farsa o farsie, kpina na własny temat, opowieść o „teatrze w teatrze”, ale też o wyzwalającej sile naszych małych dramatów, a nawet wielkich katastrof. Zapraszamy do Komedii na „Czego nie widać” 2024 w reżyserii Piotra Cieplaka!

 

sobota

 

niedziela

 

poniedziałek

 

wtorek

 

czwartek

 

piątek

 

niedziela

 

wtorek

 

piątek

 

sobota

 

sobota

 

sobota

 

sobota

 

niedziela