Zapolska nazwała tę sztukę „tragedią ludzi głupich”, którą przeżywają w „kręgu domowej lampy” – we własnym gronie, niemal bez świadków i bez głębszej refleksji. Ot, synteza przeciętnej głupoty spotykanej na każdym kroku, niepozbawiona jednak humoru i właściwego dla autorki ciętego języka.
Spotkanie z „Ich czworgiem” w Komedii to jednak także spotkanie z polską klasyką, tyle że „w nowej „dekoracji”, która – jak w przypadku realizowanej wcześniej „Zemsty” w reżyserii Michała Zadary – wciąż potrafi brzmieć prawdziwie i mówić o nas tu i teraz. Klasyka, która uwiera. I śmieszy dokładnie tam, gdzie wolelibyśmy się nie śmiać.
Ich czworo
- Autorka tekstu: Gabriela Zapolska
- Reżyseria: Marek Kalita
- Scenografia i kostiumy: Zuzanna Markiewicz
- Muzyka: Maciej Bieniawski
- Projekcje: Małgorzata Kot
- Reżyseria światła: Marek Klepczarek
Występują: Aleksandra Popławska, Mariusz Zaniewski, Kamil Szeptycki, Joanna Balasz, Renata Dancewicz, Maksymilian Termin





