Wierzymy w prawdziwie publiczny charakter naszej instytucji oraz wartości solidarności, empatii i służebności wobec publiczności. Dlatego dążymy do zwiększania dostępności podejmowanych przez nas działań.
Zabytkowy budynek Teatru Komedia nie jest w pełni dostosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami. Zdajemy sobie sprawę, że ograniczenia w postaci barier architektonicznych (m.in. stromych klatek schodowych, braku windy dla wózków inwalidzkich, ramp i podjazdów, braku dostosowanych toalet) i technologicznych (brak napisów w języku polskim czy audiodeskrypcji) mogą powodować dyskomfort lub ograniczać wizyty w Komedii.
Codziennie dokładamy jednak starań, aby powyższe ograniczenia likwidować. Deklaracja ta znalazła swoje odzwierciedlenie w koncepcji programowej Teatru na lata 2022 - 2027. Jesteśmy w procesie zmiany - zmiany koniecznej dla budowania otwartej instytucji kultury, którą chcemy tworzyć. Dlatego w sezonie 2022/2023 podjęliśmy szereg konkretnych działań mających na celu niwelowanie barier i zrównywanie szans dostępu do naszej oferty. Wielkim krokiem zbliżającym nas do większej otwartości i dostępności było zainstalowanie pętli indukcyjnej we współpracy z Fundacją Kultury bez Barier.
Chcemy, aby w najbliższej przyszłości Państwa wizyty w Teatrze Komedia nie tylko mogły dochodzić do skutku, ale aby zostawiały wartościowe wspomnienia, do których chce się wracać i poczucie otoczenia właściwą i skuteczną opieką.
Pytania dotyczące dostępności - zarówno budynku, jak i wydarzeń organizowanych przez Teatr Komedia - prosimy kierować mailowo na adres teatrotwarty@teatrkomedia.pl lub telefonicznie i za pośrednictwem wiadomości tekstowych pod numer liderki dostępności w Teatrze p. Justyny Piliszek: +48 519 599 088.
Z komediowym pozdrowieniem!
Zespół Teatru Komedia