Przejdź do głównej zawartości strony
chłopak i dziewczyna siedzą na ławce

Kocham cię

czas: 1 godzina lekcyjna
przerwa: nie
dla kogo: 7 i 8 klasa szkoły podstawowej
osoby na scenie: 2

nowe formy świeżo zażartowane przez żarty do refleksji

„Kocham Cię” to tekst o miłości, dojrzewaniu, utracie, relacjach… Julian kocha Lię - jest o tym przekonany. Lia nie odwzajemnia tego uczucia, ale jednocześnie nie chce, żeby Julian stracił wiarę w miłość - tym bardziej, że właśnie dowiedziała się, że jego rodzice się rozwodzą. A może raczej zdaje sobie sprawę z tego, jak skomplikowanym uczuciem jest miłość?

Pełen opis

Wybierz termin spektaklu

Rezerwacja biletów grupowych pod tel. (22) 833 96 10

Galeria

Julian i Lia podejmują teatralną grę - przy pomocy różnych tkanin (kocy, obrusów, fragmentów materiałów) aranżują sytuację i tworzą konkretne miejsca i bohaterów. Prostymi gestami wcielają się w różne postacie, dzięki którym dowiadują się więcej na temat różnych rodzajów miłości. Ich trwające 45 minut spotkanie staje się okazją do przyglądania się długoletnim związkom, które trwają i takim, które kończą się rozwodem, miłości do świnki morskiej, lodów cytrynowych i… zbierania kasztanów.

No właśnie: bo jak to jest z tą miłością? Może trwać wiecznie? Kocha się tylko na chwilę? A może… to znacznie bardziej skomplikowane?

Czy Julianowi i Lii uda się zrozumieć istotę miłości?

Spektakl „Kocham Cię” jest przykładem teatru w klasie - modelu działania bardzo rozpowszechnionego w Niemczech. Szkolna klasa staje się sceną, na której występuje niewielka liczba aktorów - najczęściej to jedna lub dwie osoby. Kameralna przestrzeń ułatwia kontakt między występującymi i oglądającymi. Prezentacja spektaklu w przestrzeni znanej młodym sprawia, że teatr staje się czymś naturalnym i bliskim. Teksty dla teatru w klasie zwykle podejmują ważne kwestia społeczne lub problemy, z którymi mierzy się młodzież. Celem takich projektów jest zbudowanie okazji do rozmowy na podejmowany temat - dlatego spektaklowi zawsze towarzyszą warsztaty, których celem jest omówienie i pogłębienie wątków poruszonych w przedstawieniu.

Spektakl przeznaczony dla uczennic i uczniów klas 7 i 8, w połączeniu z warsztatem trwa 2 godziny lekcyjne. Nauczycielki i nauczycieli zainteresowanych pokazem w swojej szkole serdecznie zachęcamy do kontaktu: pr@teatrkomedia.pl, numer telefonu: 519592900.


Twórcy i twórczynie
  • Autor: Kristo Šagor
  • Tłumaczenie: Iwona Nowacki
  • Reżyseria: Tomasz Kaczorowski
  • Obsada: Olga Nowicka i Mikołaj Bańdo
  • Działania edukacyjne: Justyna Czarnota
  • Kostiumy: Agnieszka Wielewska
  • Muzyka: Miłosz Sienkiewicz
  • Produkcja: Robert Ostolski
  • Autorka zdjęć ze spektaklu: Marta Ankiersztejn

Prawa autorskie do sztuki „Kocham Cię” reprezentuje w Polsce Agencja ADiT w Warszawie.

Przekład sztuki powstał dzięki wsparciu Goethe-Institut.

Zaplanuj wizytę w Komedii