Podzielcie się swoimi żoliborskimi historiami, a wasze anegdoty, wspominki, sentymenty i uprzedzenia zainspirują wyjątkowy, ale jak zawsze absurdalny spektakl bez scenariusza.
Z czego mieszkańcy tej wyjątkowej dzielnicy mogą być dumni? Co ich wkurza, a co zachwyca? Jak żyło się tu przed laty i co się zmieniło? Romantyczne spacery po Cytadeli, sprzeczki o Wilsona/Łilsona, sąsiedzkie niesnaski artystów, profesorów i oficerów - to tylko część tego, co może się wydarzyć.
Na scenie Komedii Klancyk będzie gościć reprezentację wrocławskich komików z Teatru Improwizacji Improkracja.
Improkracja to jeden z najstarszych teatrów improv w Polsce. Doskonale znani wrocławskiej publiczności występują razem od 12 lat. Zdobywali doświadczenie m. in. w iO Theatre, UCB czy Annoyance Theatre w USA, czyli w światowej kolebce improv. Można ich oglądać między innymi w muzycznym spektaklu Mów coś, śpiewaj!, który tworzą razem z zespołem Teatru Muzycznego Capitol.
Teatr Improwizowany Klancyk jest jednym z pionierów improwizacji komediowej w Polsce i pierwszym warszawskim teatrem impro. Istnieje z grubsza od 2006 roku. Ich spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru.
Klancyk to Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora, Błażej Staryszak, Krzysztof Wiśniewski, Grzegorz Uzdański.
Współtworzyli nową warszawską scenę komediową, w tym Klub Komediowy, Szkołę Impro i Resort Komedii. Klancyk ma na koncie występy na festiwalach literackich, muzycznych i teatralnych w kraju i zagranicą m.in. Apostrof —Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa),Big Book Festival (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), Miedzianka Fest (Miedzianka), Malta Festival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon (Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema).
Współpracowali m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza, Fundacją Instytut Reportażu oraz Radiem 357. We wspólnych scenicznych przedsięwzięciach występowali m.in. z Katarzyną Nosowską, Magdaleną Grzebałkowską, Dorotą Masłowską, Mariuszem Szczygłem, Januszem Gajosem czy Marcinem Maseckim.
Produkują komediowy podcast „Codzienne trudności” rejestrowany z udziałem publiczności na żywo. Ich gośćmi są komiczki i komicy, osoby związane ze światem muzyki i filmu, dziennikarze i dziennikarki, pisarki i pisarze.