Państwa przewodnikiem po mrocznym cmentarzu będzie Guślarz, który przywoła udręczone dusze. Dlaczego nie mogą zaznać spokoju? To podpowiedzą nam widzowie, a historie tych marnych żywotów zobaczymy w serii wierszowanych na bieżąco scen bez scenariusza.
Muzyczne tło naszego poematu stworzy wyjątkowy artysta i multiinstrumentalista Paweł Szamburski. Muzyk związany z warszawskim środowiskiem LadoABC. Współtwórca takich zespołów jak: Bastarda, SzaZa, Horny Trees, Meritum, Tupika, Cukunft czy kwartet klarnetowy Ircha. Tworzy muzykę na polu interdyscyplinarnym – dla filmu, teatru, kina niemego, tańca współczesnego czy słuchowisk.
Zaproszenie Teatru Klancyk na scenę Komedii wpisuje się w plany przywrócenia żoliborskiej - i warszawskiej - publiczności możliwości obcowania z nowymi formami komediowymi, które zapisane są w „DNA” naszego teatru i były ważną częścią jego historii.
O Klancyku
Teatr Improwizowany Klancyk jest jednym z pionierów improwizacji komediowej w Polsce i pierwszym warszawskim teatrem impro. Istnieje z grubsza od 2006 roku. Ich spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru.
Klancyk to Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora, Błażej Staryszak, Grzegorz Uzdański.
Współtworzyli nową warszawską scenę komediową, w tym Klub Komediowy, Szkołę Impro i Resort Komedii. Klancyk ma na koncie występy na festiwalach literackich, muzycznych i teatralnych w kraju i zagranicą m.in. Apostrof —Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa),Big Book Festival (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), Miedzianka Fest (Miedzianka), Malta Festival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon (Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema).
Współpracowali m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza, Fundacją Instytut Reportażu oraz Radiem 357. We wspólnych scenicznych przedsięwzięciach występowali m.in. z Katarzyną Nosowską, Magdaleną Grzebałkowską, Dorotą Masłowską, Mariuszem Szczygłem, Januszem Gajosem czy Marcinem Maseckim.
Produkują komediowy podcast „Codzienne trudności” rejestrowany z udziałem publiczności na żywo. Ich gośćmi są komiczki i komicy, osoby związane ze światem muzyki i filmu, dziennikarze i dziennikarki, pisarki i pisarze.
Twórcy i twórczynie
- Zespół aktorski: Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora, Błażej Staryszak, Grzegorz Uzdański.
- Muzyka na żywo: Paweł Szamburski