Przejdź do głównej zawartości strony

Anna Stela

anna stela aktorka portret kobieta
Anna Stela | Fot. Marek Zimakiewicz

Aktorka/kompozytorka. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Jako aktorka i twórczyni muzyki teatralnej współpracowała m.in. z Teatrem Polskim i Nowym w Poznaniu, Teatrem Narodowym oraz Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatrem A. Fredry w Gnieźnie, Teatrem Starym, Łaźnia Nowa i Słowackiego w Krakowie.

Dwukrotna Stypendystka Miasta Krakowa (2009, 2011). W 2015 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury „Młoda Polska”, w 2020 roku Stypendium "Młoda Polska" i "Kultura w Sieci". Laureatka m.in. Międzynarodowego Festiwalu Wokalnego Szkół Teatralnych w Petersburgu (2008), XVII Festiwalu Rzeczywistość Przedstawiona w Zabrzu (2017) – za muzykę do spektaklu Ku Klux Klan - Tu mieszka miłość w reż. Macieja Podstawnego; XXVIII Opolskiego Festiwalu Teatru Lalek (2017) za rolę Kławdii Chauchat w spektaklu Czarodziejska Góra w reż. Hendrika Mannesa; Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Łomży za muzykę do spektaklu Tutli Putli - kto jest dziki? w reż. Magdaleny Miklasz (2018), XIII Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu za rolę Zosi w spektaklu Ferdydurke w reż. Magdaleny Miklasz (2018).

Obecnie gra

Pasztety, do boju!

Pasztety, do boju!

Mirelle, Astrid i Hakima w internetowym plebiscycie zorganizowanym przez uczniów pewnej szkoły otrzymują tytuły Złotego, Srebrnego i Brązowego Paszteta, co oznacza, że zostały okrzyknięte najbrzydszymi dziewczynami w okolicy. Ktoś by się załamał, ktoś inny wykupił karnet na siłownię i od jutra zaczynał naprawę swojego wyglądu. Co robią trzy bohaterki bestsellerowej powieści Clementine Beauvais? Wsiadają na rowery i jadą na nich do stolicy, sprzedając po drodze paszteciki. W dodatku zabierają ze sobą poruszającego się na wózku inwalidzkim brata jednej z nich.

 

wtorek

 

niedziela

 

poniedziałek