Przejdź do głównej zawartości strony

Klancyk i… Make Life Harder

  • czas: 90 minut
  • przerwa: tak
  • dla kogo: 16+
  • cena: od 60 zł
  • osoby na scenie: 8
  • śmieszność: w stylu Make Life Harder!
  • ostrość: harder
impro nowe formy lekkie żarty na randkę spodoba się młodym świeżo zażartowane

Nadchodzący sezon Klancyka w Teatrze Komedia upłynie pod znakiem nieoczywistych spotkań na Dużej Scenie. Każdego miesiąca zespół najstarszej polskiej grupy impro gościć będzie twórczynie i twórców, których dorobek i opowieść o nim zainspirują komediowy spektakl bez scenariusza.
Na dobry początek cyklu spotkamy się z Make Life Harder. Z Karoliną Bacią (aktorką) i Jakobe Mansztajnem (poetą) twórcami jednego z najpopularniejszych kont w polskiej sieci porozmawiamy o internetowej sławie, Robercie Lewandowskim, nawigowaniu w codziennym chaosie życia rodzinnego i esencji polskości. Wszystko co powiedzą może być wykorzystane przeciwko widzom w serii improwizowanych scen.

Pełen opis

Wybierz termin spektaklu

Rezerwacja biletów grupowych pod tel. (22) 833 96 10

Galeria

„Klancyk i…” to cykl improwizowanych spektakli z udziałem ciekawych gości ze świata kultury, sztuki i mediów na scenie Teatru Komedia – rozwijamy formułę zainicjowaną pod komediową kopułą w 2023 roku. Dotąd Klancyk improwizował u nas m.in. z Mariuszem Szczygłem, Tomaszem Kotem, Marią Peszek i Janem Peszkiem. Kogo i czego spodziewamy się w tym sezonie?

Punktem wyjścia do improwizowanych scen będą rozmowy i występy artystów, muzyków, pisarzy czy podcasterów, ale nie sposób przewidzieć dokąd doprowadzi nas wyobraźnia, energia i absurdalne poczucie humoru Klancyka. Wiemy, że każdy spektakl będzie równie nieprzewidywalny co jednorazowy. Gośćmi serii w sezonie 2024/2025 będą: Make Life Harder (Karolina Bacia i Jakobe Mansztajn), Kwiat Jabłoni, Katarzyna Kasia, Grzegorz Markowski, Mikromusic, twórca Działu Zagranicznego Maciej Okraszewski, Zygmunt Miłoszewski, Katarzyna Nosowska oraz Marta Niedźwiecka.

Karolina Bacia i Jakobe Mansztajn
Karolina Bacia i Jakobe Mansztajn

Karolina Bacia - aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Debiutowała w roli Diany w „Fantazym” w reż. Michała Zadary w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Współpracowała również z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Pożarem w Burdelu, Teatrem Ochoty i Klubem Komediowym w Warszawie. Występuje także w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia, a szerszej publiczności może być znana z roli Mani w „Stuleciu Winnych”, mecenas Giżyńskiej z „O mnie się nie martw” czy Anastazji z „Na Wspólnej”. Współtwórczyni profilu Make Life Harder.

Jakobe Mansztajn – poeta i bloger. Współtwórca profilu Make Life Harder. Autor tomu „Wiedeński high life” (2009) nagrodzonego Wrocławską Nagrodą Poetycką Silesius (2010) i nominowanego do Nagrody Literackiej Gdynia. W latach 2009-2012 związany z redakcją kwartalnika literackiego „Korespondencja z ojcem”. W 2014 roku ukazał się jego drugi zbiór poezji zatytułowany „Studium przypadku”, który uzyskał nominację m.in. do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Wiersze Mansztajna ukazywały się w przekładach m.in. na angielski, białoruski, hebrajski, niemiecki.

Teatr Improwizowany Klancyk jest jednym z pionierów improwizacji komediowej w Polsce i pierwszym warszawskim teatrem impro. Istnieje z grubsza od 2006 roku. Ich spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru.

Klancyk to Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora, Błażej Staryszak, Krzysztof Wiśniewski, Grzegorz Uzdański.

Współtworzyli nową warszawską scenę komediową, w tym Klub Komediowy, Szkołę Impro i Resort Komedii. Klancyk ma na koncie występy na festiwalach literackich, muzycznych i teatralnych w kraju i zagranicą m.in. Apostrof —Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa),Big Book Festival (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), Miedzianka Fest (Miedzianka), Malta Festival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon (Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema).

Współpracowali m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza, Fundacją Instytut Reportażu oraz Radiem 357. We wspólnych scenicznych przedsięwzięciach występowali m.in. z Katarzyną Nosowską, Magdaleną Grzebałkowską, Dorotą Masłowską, Mariuszem Szczygłem, Januszem Gajosem czy Marcinem Maseckim.

Produkują komediowy podcast „Codzienne trudności” rejestrowany z udziałem publiczności na żywo. Ich gośćmi są komiczki i komicy, osoby związane ze światem muzyki i filmu, dziennikarze i dziennikarki, pisarki i pisarze.

Zaplanuj wizytę w Komedii