Przejdź do głównej zawartości strony

Katarzyna Żak

Aktorka urodzona w Toruniu. W 1986 roku ukończyła PWST we Wrocławiu, gdzie zagrała około 20-stu ról m.in. w Operze za trzy grosze, Sztukmistrzu z Lublina, Obywatelu Piszczyku, Wariacie i Zakonnicy, Peepshow, Requiem dla Zakonnicy, Locie nad kukułczym gniazdem, Piaf, Nienawidzę, Preclarce z Pohulanki i Romansie Róży. We Wrocławiu w 1995 roku zdobyła wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Aktorskiej i w 1993 roku nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Teatru dla młodego aktora. W latach 1995-2009 była aktorką Teatru Rampa, gdzie zagrała m.in w Conte, Brassensie, Criminale Tango, Love, Jeźdźcu Burzy, Kandydzie, Damach i Huzarach, Wielkiej Wodzie, Bracie Naszego Boga, Sześć w Jednej.

Szerszej publiczności znana jest z takich seriali jak: „13 posterunek”, „Klan”, „Tygrysy Europy”, „Wielkie Rzeczy”, „Twarze i maski”, „Ranczo”, „Na Wspólnej” i „Siła Wyższa” i filmów: „Seszele”, „Obcy musi fruwać”, „Gracze”, „Tajemnica Sagali”, „Komornik”, „Ranczo Wilkowyje” i „Obywatel NN”.

Od 2000 roku współpracuje z Teatrem Komedia, gdzie zagrała w spektaklach: Chicago, Stepping Out, Songi Brechta, Koleżanki i Ostra jazda.

Jest specjalistką od piosenki aktorskiej. Jej autorski spektakl muzyczny Bardzo śmieszne piosenki zdobył I nagrodę-Złotą Maskę na Festiwalu Teatralnym im Krystyny Sienkiewicz w 2019.

Nagrała cztery płyty: Młynarski Jazz, Bardzo przyjemnie jest żyć, Miłosna Osiecka i Młynarski – kocham Cię życie.

Obecnie gra

Jak się starzeć bez godności

Jak się starzeć bez godności

Komediowy nieporadnik o drugomłodych, przedstarych, bezwstydnie nie-godnych i trochę przezroczystych.

To spektakl o starzeniu się – tak pełen gniewu, że aż rozbrajająco wesoły i tak bardzo dokumentalny, że aż smutny.  Zapraszamy na opowieść pełną heroicznych czynów, takich jak wstawanie o poranku, lektura kobiecych magazynów, rozmowy o chorobach, dzieciach, podpsutych samochodach i takiej samej urodzie. Bez mędrkowania i kołczowania, za to z dystansem, ironią i zastrzykiem siły na walkę z bezsensownymi oczekiwaniami, z jakimi spotykają się ludzie niemłodzi.

 

niedziela

 

wtorek

 

czwartek

 

piątek

 

czwartek

 

piątek

 

czwartek

 

piątek