Przejdź do głównej zawartości strony

Katarzyna Zielińska

katarzyna zielińska teatr komedia portret aktorka

Katarzyna Zielińska - aktorka filmowa i teatralna. Absolwentka krakowskiej PWST (2002) . W swoim dorobku ma role w filmach: „Ostatni Klezmer”, „Ryś”, „Plac Zbawiciela”, „Mój Nikifor”, „Dzień świra”, „Och, Karol 2”, „Listy do M” (cz.1 i 2) oraz w m.in. w serialach: „Barwy Szczęścia”, „O mnie się nie martw”, „Przyjaciółki”, „Zawsze warto”. Jeszcze w czasie studiów występowała na deskach krakowskich teatrów. Aktorka gościnnie grała w Teatrze Ludowym, gdzie występowała m.in. w spektaklach muzycznych i musicalach: „Siostry Parry”, „Minnesota blues” z piosenkami Oddziału Zamkniętego, w „Berlińskiej rewii kabaretowej” , „Wieczorze Kawalerskim” i „Błysku rekina”. W 2008 otrzymała Złoty Laur za najlepszy monodram lata 20-te lata 30-te w Polsce. W Warszawie zadebiutowała w musicalu „Złe zachowanie” Andrzeja Strzeleckiego. Występowała też w teatrach Rampa, Capitol, Syrena i Kwadrat.

W teatrze Komedia zagrała w spektaklach: „Lewe interesy”, „Podwójna rezerwacja”, „Komedia o napadzie na bank”, „Zaręczony pogrążony”, „Quiz”. W roku 2012 aktorka zadebiutowała w roli producentki. Na deskach teatru Roma wystawiła spektakl „Berlin czwarta rano”. Ośmielona sukcesem wyprodukowała dwa kolejne tytuły: „Sofię de Magico”, która przez magazyn Teatr została wyróżniona jako najlepszy spektakl muzyczny2013/2014 oraz „Nowy Jork. Prohibicja”. Katarzyna Zielińska ma też na koncie I nagrodę w Konkursie Młodych Pianistów w programie chopinowskim. W latach 1996-1998 współpracowała ze znaną piosenkarką, Sławą Przybylską, a w latach 1999-2010 z Leopoldem Kozłowskim, ostatnim klezmerem Rzeczpospolitej oraz znanym kompozytorem, Jackiem Cyganem. Brała udział w autorskim programie tego duetu zatytułowanym „Rodzynki z migdałami”. Współpraca z Kozłowskim i Cyganem zaowocowała w 2004 nagraniem dwupłytowego album pieśni i piosenek żydowskich „Leopold Kozłowski i Przyjaciele”, który uzyskał status złotej płyty.

Aktorka jest laureatką Telekamery 2011 i 2012 w kategorii Aktorka.

Obecnie gra

Pasztety, do boju!

Pasztety, do boju!

Mirelle, Astrid i Hakima w internetowym plebiscycie zorganizowanym przez uczniów pewnej szkoły otrzymują tytuły Złotego, Srebrnego i Brązowego Paszteta, co oznacza, że zostały okrzyknięte najbrzydszymi dziewczynami w okolicy. Ktoś by się załamał, ktoś inny wykupił karnet na siłownię i od jutra zaczynał naprawę swojego wyglądu. Co robią trzy bohaterki bestsellerowej powieści Clementine Beauvais? Wsiadają na rowery i jadą na nich do stolicy, sprzedając po drodze paszteciki. W dodatku zabierają ze sobą poruszającego się na wózku inwalidzkim brata jednej z nich.

 

niedziela

 

poniedziałek

 

czwartek

 

czwartek

Powiązane

„Pasztety, do boju!” – historia o nas wszystkich

„Pasztety, do boju!” tylko pozornie doty­czą prob­lemów blis­kich jedynie nas­to­latkom. Bez­duszność ciągłych ocen, konkursów i rywal­iza­cji towarzyszy nam całe życie. To his­to­ria o nas wszys­t­kich. Dla każdej i każdego.

„Pasztety, do boju!” o przebojowych nastolatkach — premiera!

Już 3 czer­w­ca odbędzie się pre­miera „Pasztetów, do boju!” Clé­men­tine Beau­vais w reży­serii Mag­dale­ny Mik­lasz. Adap­tację best­sellerowej i wielokrot­nie nagradzanej książ­ki fran­cuskiej autor­ki stworzył Łukasz Zales­ki.