Przejdź do głównej zawartości strony

Klancyk Noir & Zygmunt Miłoszewski. Zanim ZABIJE północ

  • czas: 90/100 minut
  • przerwa: tak
  • dla kogo: 16+
  • cena: od 140 zł
  • osoby na scenie: 9
  • śmieszność: strrrasznie śmieszne
  • ostrość: w granicach normy
impro nowe formy na randkę kobiecy wieczór świeżo zażartowane

Zakazana zabawa w czasach prohibicji, jazzowa muzyka, brzęk kieliszków i żetonów rzucanych nonszalancko krupierowi. Kryminalne impro inspirowane przez mistrza literackiej zbrodni Zygmunta Miłoszewskiego. Zapraszamy na wyjątkowy wieczór sylwestrowy do Teatru Komedia – przebranego w mroczny kostium miejsca gęstniejącej z każdą minutą akcji! Obiecujemy, że będzie klimatycznie, trochę strasznie, ale bardziej śmiesznie, bo nasze bale w stylu noir zawsze kończymy happy endem.

Pełen opis

Wybierz termin spektaklu

 

niedziela

 

niedziela

Rezerwacja biletów grupowych pod tel. (22) 833 96 10

Galeria

Syl­we­strowa pre­miera i wieczór gier w oparach tor­fowej whisky.

Przy­wita­my Was muzyką na żywo i zaprosimy do szat­ni, w której zostaw­icie kapelusze, ale otrzy­ma­cie tajne hasło – zaprosze­nie do naszego ukry­tego kasy­na. Pamię­ta­j­cie, żeby ubrać się właś­ci­wie, czyli najlepiej tak, żeby żadne amerykańskie mias­to lat 30. nie musi­ało się za Was wsty­dz­ić. Zagra­cie w ruletkę, postaw­icie kil­ka żetonów na właś­ci­wą kartę i posłucha­cie samo­speł­ni­a­ją­cych się wróżb na nowy rok.

A później usiądziecie wygodnie w teatralnym fotelu i przyjrzycie się stworzonym specjalnie na tę okazję dekoracjom, które przeniosą Was na miejsce zbrodni… to znaczy akcji. Zanurzycie się w historię miasta, której początek napisze i odczyta Zygmunt Miłoszewski ojciec chrzestny kryminału i sensacji. Usłyszycie ją wtedy pierwszy i jedyny raz Wy oraz aktorzy. Być może traficie do miasta pełnego bogactwa, przestępstw i zgnilizny. Miasta, w którego mętnych wodach pływają grube ryby – mafiozi, politycy – i chciwe płotki – skorumpowani policjanci, drobne złodziejaszki, wścibscy pucybuci. Poznacie detektywa w chwili, w której widzi dno butelki słodkiego bourbona i myśli o tym, kiedy tak się zeszmacił. On jeszcze nie wie tego, co wiecie Wy: że za drzwiami rudery, którą nazywa ,,biurem”, stoi tajemnicza kobieta z niebezpiecznym zleceniem mogącym odwrócić jego karlejący los.

Dajcie się porwać do gangsterskiego Chicago lat trzydziestych… albo innego miasta, z innych lat. Prawda jest taka, że sami nie wiemy, gdzie wydarzy się ta historia. Ale wiemy jedno: będzie w niej zbrodnia i Wy w tę zbrodnię będziecie zamieszani. Dlatego pomożecie nam rozwiązać tworzącą się na Waszych oczach zagadkę. Zanim ktoś zdąży napisać scenariusz, albo zanim… ZABIJE północ.

O wielopiętrowe zwroty akcji naszej scenicznej opowieści zadbają detektywi z Teatru improwizowanego Klancyk. A muzyczną oprawę na żywo zapewnią Paweł Lipka (kontrabas) i Maurycy Idzikowski (trąbka).

My z kolei zajmiemy się całą resztą:

  • nie wypuścimy Was bez wspólnego toastu (albo nawet dwóch)
  • będziemy szukać tylko dobrych ujęć, żeby pamiątkowe zdjęcia z naszej „zabójczej fotobudki” mogły Was bawić także po zakończeniu wieczoru
  • a jeśli pozostaniecie wierni szulerskiej zasadzie „kto gra grubo, wygrać musi”, nie wyjdziecie od nas z pustymi rękami (na najlepszych graczy czekać będą upominki: vouchery, teatralne gadżety, albumy i pamiątkowe deski z naszej starej sceny, po której stąpały legendy)

Występują

Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora, Błażej Staryszak, Grzegorz Uzdański.

Gość specjalny

Zygmunt Miłoszewski

Odpowiedzi na częste pytania

Zaplanuj wizytę w Komedii