Przejdź do głównej zawartości strony

Klancyk Noir & Zygmunt Miłoszewski. Zanim ZABIJE północ

  • czas: 90/100 minut
  • przerwa: tak
  • dla kogo: 16+
  • cena: od 140 zł
  • osoby na scenie: 9
  • śmieszność: strrrasznie śmieszne
  • ostrość: w granicach normy
impro nowe formy na randkę kobiecy wieczór świeżo zażartowane

Zakazana zabawa w czasach prohibicji, jazzowa muzyka, brzęk kieliszków i żetonów rzucanych nonszalancko krupierowi. Kryminalne impro inspirowane przez mistrza literackiej zbrodni Zygmunta Miłoszewskiego. Zapraszamy na wyjątkowy wieczór sylwestrowy do Teatru Komedia – przebranego w mroczny kostium miejsca gęstniejącej z każdą minutą akcji! Obiecujemy, że będzie klimatycznie, trochę strasznie, ale bardziej śmiesznie, bo nasze bale w stylu noir zawsze kończymy happy endem.

Pełen opis

Wybierz termin spektaklu

Rezerwacja biletów grupowych pod tel. (22) 833 96 10

Galeria

Syl­we­strowa pre­miera i wieczór gier w oparach tor­fowej whisky.

Przy­wita­my Was muzyką na żywo i zaprosimy do szat­ni, w której zostaw­icie kapelusze, ale otrzy­ma­cie tajne hasło – zaprosze­nie do naszego ukry­tego kasy­na. Pamię­ta­j­cie, żeby ubrać się właś­ci­wie, czyli najlepiej tak, żeby żadne amerykańskie mias­to lat 30. nie musi­ało się za Was wsty­dz­ić. Zagra­cie w ruletkę, postaw­icie kil­ka żetonów na właś­ci­wą kartę i posłucha­cie samo­speł­ni­a­ją­cych się wróżb na nowy rok.

A później usiądziecie wygodnie w teatralnym fotelu i przyjrzycie się stworzonym specjalnie na tę okazję dekoracjom, które przeniosą Was na miejsce zbrodni… to znaczy akcji. Zanurzycie się w historię miasta, której początek napisze i odczyta Zygmunt Miłoszewski ojciec chrzestny kryminału i sensacji. Usłyszycie ją wtedy pierwszy i jedyny raz Wy oraz aktorzy. Być może traficie do miasta pełnego bogactwa, przestępstw i zgnilizny. Miasta, w którego mętnych wodach pływają grube ryby – mafiozi, politycy – i chciwe płotki – skorumpowani policjanci, drobne złodziejaszki, wścibscy pucybuci. Poznacie detektywa w chwili, w której widzi dno butelki słodkiego bourbona i myśli o tym, kiedy tak się zeszmacił. On jeszcze nie wie tego, co wiecie Wy: że za drzwiami rudery, którą nazywa ,,biurem”, stoi tajemnicza kobieta z niebezpiecznym zleceniem mogącym odwrócić jego karlejący los.

Dajcie się porwać do gangsterskiego Chicago lat trzydziestych… albo innego miasta, z innych lat. Prawda jest taka, że sami nie wiemy, gdzie wydarzy się ta historia. Ale wiemy jedno: będzie w niej zbrodnia i Wy w tę zbrodnię będziecie zamieszani. Dlatego pomożecie nam rozwiązać tworzącą się na Waszych oczach zagadkę. Zanim ktoś zdąży napisać scenariusz, albo zanim… ZABIJE północ.

O wielopiętrowe zwroty akcji naszej scenicznej opowieści zadbają detektywi z Teatru improwizowanego Klancyk. A muzyczną oprawę na żywo zapewnią Paweł Lipka (kontrabas) i Maurycy Idzikowski (trąbka).

My z kolei zajmiemy się całą resztą:

  • nie wypuścimy Was bez wspólnego toastu (albo nawet dwóch)
  • będziemy szukać tylko dobrych ujęć, żeby pamiątkowe zdjęcia z naszej „zabójczej fotobudki” mogły Was bawić także po zakończeniu wieczoru
  • a jeśli pozostaniecie wierni szulerskiej zasadzie „kto gra grubo, wygrać musi”, wyjdziecie z tego wieczoru zwycięsko.

Występują

Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora, Błażej Staryszak, Grzegorz Uzdański.

Gość specjalny

Zygmunt Miłoszewski

Odpowiedzi na częste pytania

Zaplanuj wizytę w Komedii