„Król komedii” to propozycja teatralna, która – poprzez opowieść o jednostce – dotyka szerszych tematów: odpowiedzialności artysty w czasach kryzysu, roli twórcy w systemie opresji, niejednoznaczności decyzji podejmowanych w ekstremalnych warunkach. Jednocześnie nie odcina się od komediowego dziedzictwa Dymszy – nie brakuje fragmentów lekkich, zabawnych, osadzonych w konwencji wspomnienia o barwnym świecie przedwojennego kabaretu i filmu (…)
Reżyserka Marta Miłoszewska konstruuje scenę jako przestrzeń wspomnień, a jednocześnie – symboliczny „sąd pamięci”. Nie pojawiają się tu jednoznaczne oceny czy deklaracje, lecz raczej sugestie i pytania. Z pomocą tekstu Ogrodzińskiego i scenografii autorstwa Pauliny Czernek, przestrzeń teatralna staje się miejscem wewnętrznego rozliczenia bohatera z historią, widzianą z jego perspektywy. Sceniczne środki wyrazu – skromna scenografia, ruch, step (opracowany z konsultacją Michała Wierzbowskiego) – służą tu wzmocnieniu dramaturgii monologu i wyeksponowaniu fizyczności postaci, która nie tylko opowiada, ale też ciałem mierzy się z przeszłością”
Cała recenzja do przeczytania tutaj: https://teatrdlawszystkich.pl/powrot-dodka-monodram-krol-komedii-w-teatrze-komedia/