Przejdź do głównej zawartości strony

Rafał Zawierucha

Rafał Zawierucha
Rafał Zawierucha

Polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Urodził się 12 października 1986r. w Krakowie. Dorastał i kończył szkołę średnią w Kielcach, a po maturze przeniósł się do Warszawy, gdzie w 2012 roku ukończył studia aktorskie na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Swoją przygodę z teatrem rozpoczynał od występów w warszawskich teatrach – Capitolu, Och-Teatrze oraz w Teatrze Współczesnym, gdzie gra obecnie. Grał również w Teatrze Telewizji. Jako osobowość telewizyjna dał się poznać widzom, prowadząc program Polska filmowa i Europa Filmowa w Canal+ Discovery.

Aktor zaczynał od małych ról w polskich serialach, między innymi w Na dobre i na złe, Pierwszej miłości, Czasie honoru czy Ojcu Mateuszu. Obecnie ma na swoim koncie imponującą liczbę występów w produkcjach telewizyjnych.

Zawierucha przez długi czas grał drobne role w polskich produkcjach, a szerszej publiczności dał się poznać w produkcji Bogowie Łukasza Palkowskiego, gdzie zagrał genialnego kardiochirurga, Romualda Cichonia i pokazał swój talent dramatyczny.

To co go wyróżnia wśród polskich aktorów to fakt, że wystąpił w ostatnim filmie Quentina Tarantino Pewnego razu... w Hollywood. Wcielił się w rolę Romana Polańskiego i wystąpił u boku takich gwiazd jak Margot Robbie, Brad Pitt czy Leonardo DiCaprio.

Od tamtego występu dorobek filmowy Rafała Zawieruchy systematycznie się powiększa. W ostatnim czasie na ekranach kin oglądaliśmy go w produkcjach Miłość na pierwszą stronę, Orzeł ostatni patrol, Gdzie diabeł nie może tam baby pośle, Gorzko, gorzko, Najmro, Opiekun oraz serialowych m.in. Behawiorysta i innych…

Obecnie gra

Czego nie widać

Czego nie widać

Pełna absurdalnego humoru królowa fars napisana przez jednego z ojców gatunku – Michaela Frayna. Farsa o farsie, kpina na własny temat, opowieść o „teatrze w teatrze”, ale też o wyzwalającej sile naszych małych dramatów, a nawet wielkich katastrof. Zapraszamy do Komedii na „Czego nie widać” 2024 w reżyserii Piotra Cieplaka!

 

piątek

 

sobota

 

niedziela

 

sobota

 

niedziela

 

poniedziałek

 

wtorek