Przejdź do głównej zawartości strony

Lidia Sadowa

Lidia Sadowa | Fot. Małgorzata Pożarowszczyk
Lidia Sadowa | Fot. Małgorzata Pożarowszczyk

Polska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa.

W 2008 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. Laureatka licznych nagród m.in. Nagrody Aktorskiej za rolę Spiki hrabiny Tremendosa w spektaklu Oni na XXVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, Feliksem Warszawskim dla początkującej aktorki za rolę Violi/Sebastiana w spektaklu Wieczór Trzech Króli Williama Szekspira, czy też nagrodami za słuchowiska i spektakle Teatru Tv na Festiwalu Dwa Teatry.

Dużą popularność, zwłaszcza wśród dzieci, przyniosła jej rola Elsy, której użyczyła głosu w polskiej wersji językowej filmu animowanego Kraina lodu, a dla wielbicieli gier komputerowych rola V w Cyberpunku czy też Łowczyni w Daiblo IV. Ma na swoim koncie już ponad 350 ról dubbingowych. Dla widzów telewizyjnych znana m. in. z kultowego już Rancza, Stulecia Winnych czy Na Wspólnej. W kinie debiutowała u boku Bogusława Lindy w filmie Macieja Ślesickiego Trzy minuty.

Co znamienne swój debiut teatralny zaliczyła pod czujnym okiem Piotra Cieplaka w spektaklu Wątpliwość w Teatrze Polonia. Ten spektakl jest dla niej fantastyczną podróżą w czasie i spotkaniem pełnym radości.

Obecnie gra

Czego nie widać

Czego nie widać

Pełna absurdalnego humoru królowa fars napisana przez jednego z ojców gatunku – Michaela Frayna. Farsa o farsie, kpina na własny temat, opowieść o „teatrze w teatrze”, ale też o wyzwalającej sile naszych małych dramatów, a nawet wielkich katastrof. Zapraszamy do Komedii na „Czego nie widać” 2024 w reżyserii Piotra Cieplaka!

 

piątek

 

sobota

 

niedziela

 

sobota

 

niedziela

 

poniedziałek

 

wtorek