Przejdź do głównej zawartości strony

Franciszek Dziubek

obrazek przedstawiający kształt ludzika - szary kształt na białym tle

Obecnie gra

Co na to Maria?

Co na to Maria?

„Co na to Maria?” to kameralny spektakl w wykonaniu Izabeli Dąbrowskiej, inspirowany temperamentem, twórczością i żartami Marii Czubaszek. Tym razem Maria powraca nie jako osobowość telewizyjna, ale współgospodyni wyjątkowej audycji. Do jej radiowego studia przychodzą kolejni słuchacze i „goście programu” – kobiety i mężczyźni stawiający czoła samotności, miłosnym potknięciom, starzeniu się, presji spełniania cudzych oczekiwań. Każda historia może być pretekstem do błyskotliwej rozmowy, nieoczywistej puenty i spojrzenia na własne życie z dystansem. Dowcip, ironia i piosenki przeplatają się z refleksją nad tym, jak współczesny człowiek gubi wewnętrzny głos wśród nakazów, kompleksów i społecznych ról.