Przejdź do głównej zawartości strony

Agnieszka Skrzypczak

Agnieszka Skrzypczak | Fot. Marek Zimakiewicz
Agnieszka Skrzypczak | Fot. Marek Zimakiewicz

Absolwentka Wydziału Aktorskiego w PWSFTviT w Łodzi (2013), gdzie obecnie wykłada przedmiot „proza”. Aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, współpracująca z Teatrem Kamila Maćkowiaka.

Na swoim koncie ma wiele wybitnych ról, z których najwięcej nagród przyniósł jej monodram Marzenie Nataszy w reż. N. Kolady za który otrzymała Złotą Maskę i Nagrodę im. Nardellego za najlepszy debiut na scenach dramatycznych w sezonie 2012/2013.

Jej drugi monodram Ifigenia ze Splott Gary’ego Owen’a w reż. Filipa Gieldona miał swoją prapremierę w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi we wrześniu 2023 roku i spotyka się z bardzo dobrymi recenzjami i odbiorem widzów.

Jest laureatką nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Dwukrotna laureatka Złotej Maski.

Laureatka prestiżowej nagrody im. Leona Schillera „za talent, oddanie sztuce, artystyczną odwagę i gwarancję aktorstwa najwyższej próby”.

Obecnie gra

Karnawał warszawski

Karnawał warszawski

Zapraszamy Was do podróży w czasie po zapomnianym wodewilowym gatunku. Po Warszawie z początku XX wieku. Po najpopularniejszych balach karnawałowych wielkiego miasta, w którym trwa nieustanna społeczna maskarada, walka o marzenia i status. Uwikłani w karnawał, który nigdy się nie kończy, chcemy Wam powiedzieć: oddajcie się żywiołowi przebieranek, pożyjcie przez chwilę nieswoim życiem, wybierzcie sobie kogo dziś zagracie.

Czego nie widać

Czego nie widać

Pełna absurdalnego humoru królowa fars napisana przez jednego z ojców gatunku – Michaela Frayna. Farsa o farsie, kpina na własny temat, opowieść o „teatrze w teatrze”, ale też o wyzwalającej sile naszych małych dramatów, a nawet wielkich katastrof. Zapraszamy do Komedii na „Czego nie widać” 2024 w reżyserii Piotra Cieplaka!

 

piątek

 

sobota

 

niedziela

 

sobota

 

niedziela

 

poniedziałek

 

wtorek

 

czwartek

 

piątek