Przejdź do głównej zawartości strony

Chodźcie w coś przegrać! Pozytywny piknik sąsiedzki wokół Komedii vol. 2

Piknik Komedia

Już 1 czer­w­ca, w sobotę, zaprasza­my na drugą odsłonę sąsiedzkiego pikniku orga­ni­zowanego przez nas z okazji kole­jnej młodzieżowej pre­miery w Teatrze Kome­dia i – co oczy­wiste – najważniejszego świę­ta w roku: Dnia Dziec­ka 2024. Zabierz­cie kogo chce­cie i… chodź­cie w coś prze­grać razem z nami!

Na tegoroczny piknik wokół Teatru Komedia zapraszamy szczególnie gorąco wszystkie osoby posiadające talent do niepowodzeń. Od godziny 11:00 zamierzamy śmiać się z potknięć, świętować porażki, losowe przypadki pecha i katastrofy, do których dojść musiało.

Będziemy czekać na Was z różnymi atrakcjami – większymi i mniejszymi, dla młodszych i starszych – ale prawdziwa bohaterka będzie tylko jedna: PORAŻKA. Dlatego dostaniecie szansę opowiedzenia lub opisania swoich największych i/lub najśmieszniejszych wtop, a my nagrodzimy je upominkami (#PorażkowyHydePark). Namalujecie coś brzydkiego na uszkodzonym aucie, które stanie przed Teatrem. Zrobicie nieudane zdjęcie w naszej fotobudce, będziecie mogli przyprowadzić swój zepsuty rower do plenerowego punktu serwisowego (AllTheWay.pl), wziąć udział w grze z Fundacją Kulawa Warszawa mając do dyspozycji tylko niektóre zmysły, zrobić nieudany sitodruk na torbie lub koszulce (Defekt Workshop) – słowem: koncertowo coś zepsuć, przegrać albo odpuścić.

O to, żeby było miło, zadbacie sami/e, ale my – wspólnie z naszymi żoliborskimi
partnerami – trochę Wam w tym pomożemy. Piknik poprowadzi dziennikarz Radia
357 Mateusz Fusiarz, który:

  • o godz. 11:00 powie Wam muzyczne „dzień dobry”
  • krótko po godz. 11:00 zaprosi Was na „Muzykowanie na dywanie” z Marią Foryś, czyli granie, śpiewanie i edu-zabawy dla dzieci
  • o godz. 12:20 da znak na start koncertu piosenek z dziecięcego spektaklu „Misja Sowy” w reżyserii Anety Groszyńskiej i Michała Sufina
  • o godz. 13:20 rozpocznie drugą część „Muzykowania na dywanie”
  • a o 14:00 wspólnie z dziennikarką Katarzyną Pruchnicką usiądzie za studyjnym mikrofonem i z naszego parku, ale z Waszym udziałem, poprowadzi piknikową audycję specjalną na żywo dla Radia 357.

Na naszym pikniku będziemy jednak czekać na Was również z pomysłami, które na pewno wypalą: bo co mogłoby wygrać z malowaniem twarzy albo skakaniem na dmuchańcu? O te atrakcje zadba Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa, na której stanowisku pojawi się nawet sam Plastuś – on przecież też wyszedł z niejednej opresji w Tosinowym piórniku!

Co jeszcze? Leniwy plener, leżaki i nicnierobienie, rzemieślnicze lody z Kremowej lodziarni, grill, popcorn za free & moore.


A skąd ten motyw porażki? Będzie nam tego dnia szczególnie bliski, ponieważ o godz. 16:00 na Dużej Scenie Komedii przywitamy publiczność ostatnią premierą tego sezonu – spektaklem „You can fail! Porażka Show” w reżyserii Justyny Sobczyk i w koprodukcji Teatru Komedia z Teatrem 21. Opowiadamy w nim o grupie porażkowiczów próbujących odwrócić wektor przegranej i bieg swojej historii. Lubimy mówić, że wymyśliliśmy to teatralne show dla tych, którzy częściej zajmowali czwarte miejsce, niż stawali na podium. „YCF…” to nasza kolejna propozycja adresowana do młodej publiczności  (12/13+) – po sukcesie nagradzanych „Pasztetów, do boju!” – w której chcemy nie tylko bawić, ale też poruszać aktualne problemy, obśmiewać i oswajać niepowodzenia. A dlaczego składamy Wam tę propozycję? Bo wierzymy, że sztuka może być ważnym narzędziem zmiany społecznej, a komedia i żart najlepszym jej wehikułem.

Pamiętajcie! 1 czerwca wokół Teatru Komedia #MileWidzianePorażki więc #YouCanFail, uprawiamy #AntyCoaching i #LubimyWielbłędy

Orga­ni­za­torzy: Teatr Kome­dia, Warsza­wska Spółdziel­nia Mieszkan­iowa
Part­nerzy: Radio 357, Toy­ota Bielany, Restau­rac­ja Antrakt